Wrzesień 5, 2017

Własne cztery kąty to marzenie wielu osób. Wszyscy, którzy mieszkają aktualnie w ziemnej kamienicy, lub bloku, w którym z każdej strony czają się niechciani sąsiedzi wiedzą, że nie ma to jak własnym dom. Niestety, wiele osób mówi, że nie ma pieniędzy na budowę, bądź kupno nieruchomości.

Idealnym rozwiązaniem wydają się być domy drewniane z bali. Oczywiście, one również nie są niestety za darmo, pamiętać jednak należy, że ich cena jest mimo wszystko stosunkowo niska, szczególnie w porównaniu do alternatyw jakimi są np. domy murowane. Dom powinien być jednak inwestycją na długie lata, czy możemy zaufać drewnu?

Niektórzy twierdzą, że domy drewniane z bali mogą nie być najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby w swoim wymarzonym domu dożyć swoich ostatnich chwil. Zwracają uwagę na to, że drewno może być łatwopalne a same bale nie są specjalnie zabezpieczone przed mrozem. Czy osoby, które wypowiadają się w tak negatywny sposób mają chociażby minimum racji?

Jak powiedział kiedyś prof. Bartoszewski „Prawda nie leży po środku, leży tam, gdzie leży.”. Nikt w dyskusji o bezpieczeństwie domów z bali nie chce zauważyć, że jednym z bardziej łatwopalnych materiałów budowlanych jest styropian używany głównie do ocieplenia domów murowanych. Poza styropianem sam beton również się wypala, może nie jest łatwopalny, może faktycznie potrzeba trochę wysiłku, aby go podpalić, jednak dla odpowiednio wysokiej temperatury nie powinien stanowić najmniejszego wyzwania. Czy jest więc jakiś logiczny argument, który ma w tej dyskusji szansę powodzenia?

Tak! Najistotniejszym argumentem, nad którym można się faktycznie zastanawiać w przypadku zakupu domu z bali są jego koszta. Można się oczywiście zastanawiać, czy dom z bali, który kosztuje kilkaset tysięcy złotych jest odpowiednim wydatkiem. To logiczne, niezależnie od tego co byłoby przedmiotem zakupu, gdybyśmy mieli wydać na coś oszczędności niejednokrotnie całego życia chcielibyśmy mieć pewność, że jest to dobry wydatek, nie inaczej będzie z domem z bali. Czy jednak słusznie się zastanawiamy? Czasem nie warto, lepiej pomyśleć o chociażby zdrowiu i poczuciu szczęścia, jakie z pewnością każdy odczuwa w drewnianym domu z bali.

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *