Sierpień 24, 2017

Bułgaria, Chorwacja, Hiszpania, czy nawet polskie morze – to jedne z najczęściej wymienianych celów podróży wakacyjnych Polaków. Jednakże Europa ma do zaoferowania nieskończenie więcej wspaniałych i godnych odkrycia miejsc. Do nich z całą pewnością można zaliczyć atrakcje turystyczne w Albanii.

Albania jest krajem często pomijanym podczas podróży, co jest oczywiście ogromnym błędem ponieważ ma mnóstwo do zaoferowania. Jednym z wyjątkowo pięknych i godnych polecenia miejsc jest Saranda. Miasto to położone jest w południowej Albanii, zaraz nad morzem Jońskim. Ze względu na to nadmorskie położenia, każdy zwiedzający na co dzień może delektować się błękitnymi wodami i delikatną bryzą. Na dodatek Saranda może poszczycić się szeroką ofertą turystyczną. Pełno tam hoteli i modnych kurortów, gdzie w połączeniu z komfortem i wysokiej jakości obsługą idą konkurencyjne ceny. Wiele z tych miejsc położonych jest zaraz przy prywatnych plażach, co umożliwia swobodny dostęp do morza o każdej porze. Na dodatek nie musisz się obawiać największej bolączki wczasów spędzanych nad polskim morzem – pogoda tutaj cię nie zawiedzie. Saranda charakteryzuje się wyjątkowo łagodnym mikroklimatem i jest słoneczna niemalże przez cały rok.

Będąc w Sarandze, grzechem byłoby nie zwiedzić atrakcji położonych w jej bliskim sąsiedztwie. Wymienić tu można Butrint, Niebieskie Oko czy też plaże Ksamili. Dla osób głodnych doznań kulturowych, godne uwagi powinno być przede wszystkim Butrint. To starożytne miasto jest dziś wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można tam zwiedzić między innymi Bazylikę bizantyjską i rzymskie świątynie.

Jedno jest pewne, atrakcje turystyczne w Albanii usatysfakcjonują nawet najbardziej wybrednych turystów. Nie ma więc powodu dłużej odkładać wizyty do tego pięknego miejsca. Szeroka oferta wycieczek w rejony Sarandy umożliwi szybki dojazd i pobyt pełen wrażeń dla każdego chętnego.

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *