Sierpień 11, 2017

Specjalnym rodzajem akumulatorów jest akumulator żelowy. Pozwala on na rozruch prądu rzędu 55A a jego dodatkową zaletą jest możliwość montowania w różnych pozycjach. Doskonale sprawdza się w ekstremalnych sytuacjach a do zestawu zazwyczaj dołączona jest specjalna ładowarka.

Ładowarki do akumulatorów żelowych po części przypominają zwykłe ładowarki takie jakich używamy na co dzień chociażby do telefonów komórkowych. Różnica polega na końcówce, która swym wyglądem bardziej przypomina prostownik jakim ładuje się akumulatory w samochodach. Ładowarka w pewnym momencie rozdwaja się a na końcach kabli znajdują się specjalne kleszcze, które w zależności od ładunku jaki posiadają zakłada się na klemy od akumulatora.

Problem dotyczący ładowarki do akumulatorów żelowych pojawia się, gdy musimy taką dokupić oddzielnie. Jest to nie lada wyzwanie, ponieważ musimy doskonale znać specyfikację akumulatora jaki posiadamy oraz najlepiej jest poszukać ładowarki oryginalnej. Jeżeli taka opcja nie wchodzi w grę konieczne może okazać się kupienie zamiennika, jednak w tym przypadku musimy poszukać informacji na temat tych, które są zalecane przez producenta. Świadczy to o żywotności i właściwym naładowaniu akumulatora. Nie wszystkie modele nadają się do tego typu zadań. Priorytetową rzeczą, o którą powinniśmy zadbać jest bezpieczeństwo i długość eksploatacji urządzenia. Te cechu zapewni nam odpowiednia ładowarka, która da odpowiednią w stosunku do danego urządzenia ilość prądu.

Akumulatory żelowe wykorzystywane są dosyć często w żeglarstwie i żegludze morskiej. Odpowiedni akumulator powinien doskonale pasować do silnika. Mając łódkę, którą wybieramy się na ryby musimy wyposażyć w silnik jeżeli takiego nie miała w momencie kupna. Silniki elektryczne zaburtowe to szeroka gama produktów, a wybór jest naprawdę ogromny. Właściwy silnik powinien być w pewnym stopniu dostosowany zarówno do łodzi jak i do jego przeznaczenia. Nie trzeba inwestować dużej kwoty w silniki elektryczne zaburtowe aby uzyskać pożądany efekt. Wystarczy czasami mniejszy silnik odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb i jego głównego przeznaczenia.

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *