Listopad 22, 2018

Fotoodmładzanie – dla kogo taki zabieg?

Zabieg przebiegający z użyciem światła i nowoczesnych technologii posiada szeroki wachlarz zastosowań. Z jego pomocą pozbędziemy się pierwszych zmarszczek, rozszerzonych porów, przebarwień i zmian związanych z trądzikiem różowatym. Oprócz tego przy pomocy fotoodmładzania możemy spowolnić proces starzenia się skóry, poprawić jej gęstość i elastyczność. Dodatkowo, zabieg pomoże nam pozbyć się rumieni i problemów związanych z naczynkami.

Jak to właściwie wygląda i na czym dokładnie polega?

Do zabiegu wykorzystywany jest laser, emitujący światło o niskiej gęstości energii. Wiązka światła wnika w głąb skóry, gdzie zostaje zaabsorbowana przez hemoglobinę lub melaninę. Nieprawidłowy poziom hemoglobiny jest przyczyną rumieni i problemów z naczynkami, melaniny zaś – przebarwień. Podczas fotoodmładzania pobudzana jest produkcja kolagenu, co pozytywnie wpływa na gęstość i jędrność skóry.

Sam zabieg trwa (w zależności od obszaru naświetlania) zwykle od 5 do 30 minut. W czasie jego trwania odczuwa się delikatne ciepło, czasem niewielkie pieczenie skóry. Po wykonaniu zabiegu warto zabezpieczać skórę kremami z wysokim filtrem, dzięki czemu przedłużymy efekt fotoodmładzania. Przed zabiegiem skóra zostaje dokładnie oczyszczona. Następnie aplikowana jest na nią seria „strzałów świetlnych,” podczas których rozszerzane są naczynia i pobudzona zostaje produkcja kolagenu.

Co jeszcze warto wiedzieć decydując się na zabieg?

Przede wszystkim to, że fotoodmładzanie należy do zabiegów seryjnych. Zwykle wykonuje się 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 3-5 tygodni. Należy pamiętać, że tak jak w przypadku każdego zabiegu, również tutaj istnieją pewne przeciwwskazania. Fotoodmładzaniu nie powinny się poddawać osoby, które stosują terapię retinoidami, stosują zioła światłouczulające, chorują na nowotwory skóry lub mają jakiekolwiek stany zapalne na skórze, mają cukrzycę. Przeciwwskazaniem jest również ciąża i obniżona odporność organizmu.

Po zabiegu może pojawić się, występujące do dwóch dni, niewielkie zaczerwienienie i obrzęk. Do czterech tygodni po zabiegu należy zwracać szczególną uwagę na ochronę skóry, stosując kremy z wysokim filtrem. Nie należy również zażywać środków fotouczulających.

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *