Styczeń 25, 2018

Albania to jeden z najbardziej egzotycznych krajów w Europie. Ale jest relatywnie tani. ma piękne plaże, wiele zabytków i świetne jedzenie. Dlatego wiele osób wybiera na lato wycieczki Albania z biurem podróży lub planowane samemu, ponieważ ten kraj może zapewnić tak samo przyjemny wypoczynek jak choćby Hiszpania czy Chorwacja, które nadal są trochę bardziej popularne, ale i o wiele droższe.

Albania na wakacje – dlaczego?

Przede wszystkim można znaleźć tanie wycieczki do Albanii. Jeśli jednak cena nie jest najważniejsza to warto wspomnieć o tym, że Albania wciąż nie jest tak popularna jak choćby Chorwacja, a to oznaczanie, że nie będzie tam tłumów turystów na ulicach i tłoku na plażach. Kolejny walor Albanii to aż 290 słonecznych dni w roku, a więc mamy niejako gwarancję, że Albania na wakacje to świetny i słoneczny pomysł. A na pewno pogoda w Albanii będzie pewniejsza niż nad Bałtykiem.

Coś dla plażowiczów

Można znaleźć wycieczki Albania dla osób chcących spędzić cały urlop na plaży oraz wycieczki objazdowe z możliwością zwiedzania. Jednakże biorąc pod uwagę 290 słonecznych dni w roku o wiele więcej osób chce spędzić czas na plaży lub na łonie natury blisko wody. Albańskie plaże nadal są mało tłoczne, ale warto pamiętać, że można trafić i na kamieniste i na piaszczyste plaże. A morze kusi turkusową wodą. Warto też pamiętać, że można znaleźć tu plaże położone nad Morzem Adriatyckim oraz kurorty nad Morzem Jońskim. A plaże w Ksamilu porównywana jest do Bora Bora.

Ale to nie jedyne wodne atrakcje tego kraju. Można wybrać się też nad Błękitne Oko, gdzie jest źródlana krystalicznie czysta woda czy do kanionu Osumi na rafting. W górach jest też wiele jeziorek i rzek, w których można się kąpać.

Zwiedzanie Albanii

Oprócz samego plażowania czy podziwiania cudów natury warto obejrzeć z zewnątrz i od środka albańskie bunkry, które porozsiewane są po całym kraju. Koniecznie trzeba też odwiedzić Gijrokastra – miasto tysiąca schodów, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *